Współpraca z Panią Agnieszką Mądry studentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

05.08.2015 Informujemy, iż podjęliśmy współpracę z Panią Agnieszką Mądry studentką V roku Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Jest nam niezmiernie miło i czujemy się zaszczyceni, że spośród tylu instytucji studentka Uniwersytetu wybrała nasze Centrum jako obiekt analizy dla swojej pracy magisterskiej. Ponieważ od samego początku swojego istnienia jesteśmy silnie związani z nauką odpowiedzieliśmy pozytywnie na to zaproszenie.
Pani Agnieszka w swej pracy magisterskiej zajęła się sprawami wyjątkowo aktualnymi w naszych czasach. Tematem jej pracy jest: „Polityka rachunkowości a kreatywna rachunkowość”. Ze względu na błędne pojęcie związane z utożsamianiem rachunkowości kreatywnej jako oszustwa finansowego, które stanowi całkowicie odrębną kategorię, postanowiła w swojej pracy dokonać analizy tych pojęć. W części badawczej swojej pracy zostanie dokonane weryfikowanie sprawozdań finansowych Enronu, światowego potentata, który dokonał zatajenia danych finansowych, które miały wpływ na postrzeganie kreatywnej rachunkowości jako zjawiska negatywnego. Jako przykład firmy, która stosuje politykę rachunkowości w sposób poprawny i zgodny z prawem, jednocześnie dostosowując ją do działalności, którą prowadzi wybrała nasze Centrum Badawczo – Rozwojowe GLOKOR – za co jesteśmy jej wdzięczni.

pobrane