VI edycja Dnia Nauki i Przemysłu!

23.05.2014  W dniu dzisiejszym  w Technoparku Gliwice odbyła się VI edycja Dnia Nauki i Przemysłu, połączona z 10-leciem Parku. W tym roku swoją ofertę zaprezentowało blisko 50 Wystawców a wśród nich  innowacyjne  przedsiębiorstwa, jednostki naukowo-badawcze, instytucje otoczenia biznesu a także koła naukowe Politechniki Śląskiej. Z kolei liczbę odwiedzających tegoroczną edycję Dnia Nauki i Przemysłu szacujemy na blisko 1700 osób.

Wydarzenie było świetną okazją do zapoznania się z najbardziej innowacyjnymi produktami oraz usługami z regionu. Uczestnicy tegorocznej edycji mogli zobaczyć i przekonać się jak działają najnowsze rozwiązania z dziedziny wysokich technologii, takie jak m.in. skaner światła białego, teleskopy, nowatorska aparatura medyczna, wirtualne tablice interaktywne, modele bezzałogowych obiektów latających, modele samochodów, bolidy elektryczne, pokazy wirtualnej rzeczywistości.

Jak co roku nie zabrakło ciekawych konkursów z nagrodami zarówno dla zwiedzających jak i dla wystawców. Po raz drugi bowiem zorganizowano Konkurs pt. „Stoisko na medal”, którego celem było nagrodzenie najciekawszej ekspozycji. Pod uwagę brane były takie elementy jak  m.in. innowacyjność, różnorodność prezentowanej oferty czy jakość obsługi i zainteresowanie stoiskiem przez odwiedzających. W tej kategorii zwyciężyła firma E-I-T Tomasz Tomczak. Dzięki profesjonalnej obsłudze oraz szerokiej ofercie firmy uczestnicy targów mogli zgłębić wiedzę oraz tajniki z dziedziny robotyki i elektroniki, a także uczestniczyć w Konkursie robotów z Lego. Laureat Konkursu był tylko jeden, jednak komisja konkursowa zdecydowała się wyróżnić również kilku innych Wystawców: firmę GEOPOMP, FESTO, EgzoTech oraz KSK Developments.

Zwycięzcami drugiego konkursu dla Wystawców- „Koło na medal” zostało Studenckie Koło Naukowe Biomechatroniki „Biokreatywni” Politechniki Śląskiej w Gliwicach. To właśnie specjalistyczna aparatura badawcza studentów tego koła wzbudziła ogromne zainteresowanie uczestników targów. Każda osoba mogła bowiem wziąć udział w badaniach, z wykorzystaniem prezentowanego sprzętu, takich jak m.in. analiza ruchu, ocena postawy ciała czy też badanie sił reakcji podłoża. Komisja konkursowa przyznała również 2-gie i 3-cie miejsce. Nagrodzone zostało  Międzywydziałowe Koło Naukowe High Flyers oraz SKN Biotechnologów. Laureaci otrzymali 1000 zł na działalność koła, ufundowane przez GLOKOR Sp. z o.o.

 

logo-NCBiR

Informację o nagrodzie finansowej sprezentowanej przez naszą firmę zamieściło na swojej stronie NARODOWE CENTRUM BADAŃ I ROZWOJU

 

Dla zwiedzających Organizatorzy przygotowali „Konkurs Wiedzy o Wystawcach, w którym sprawdzano w jakim stopniu uczestnicy targów zapoznali się z ofertą wystawców tegorocznej edycji. Na najlepszych czekały nagrody wręczane co godzinę na scenie głównej.

Cieszy nas, że mogliśmy gościć na targach firmy, jednostki naukowe i instytucje, których celem jest innowacyjny rozwój. Z jednej strony wystawcy, prezentujący swoje nowoczesne rozwiązania, a z drugiej strony zwiedzający, zainteresowani rozwojem wysokich technologii w naszym regionie.
VI edycja Dnia Nauki i Przemysłu potwierdziła, że warto organizować tego typu wydarzenia. Raz jeszcze pragniemy serdecznie podziękować zarówno odwiedzającym jak i wystawcom, naszym partnerom, sponsorom a także patronom medialnym i honorowym za poparcie naszej inicjatywy-
mówi Jacek Kotra-Dyrektor  „Technoparku Gliwice”.

Organizatorem imprezy Dzień Nauki i Przemysłu jest Park Naukowo-Technologiczny Technopark Gliwice oraz Miasto Gliwice.

Więcej: www.dnip.pl

Poniżej zdjęcie z wręczenia nagrody ufundowanej przez GLOKOR:

Znamy zwycięzców konkursu – Koło na medal.