Nasz partner – Uniwersytet Śląski – w finale konkursu „Polski Wynalazek”!

7.04.2014 Trwa konkurs „Polski Wynalazek”, który ma na celu promocję innowacyjności i pomysłowości Polaków. Wśród finałowych prac znalazł się innowacyjny projekt naszego partnera – Uniwersytetu Śląskiego i Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych: ABTOW (Automatyczny Biodetektor Toksyczności Ogólnej Wody) – czuły i niezawodny system detektorów, służących do wykrywania zagrożeń chemicznych w ujęciach wody do spożycia. Urządzenie działające w stacji uzdatniania wody wykazuje skażenie już w 90 sekund od pojawienia się w wodzie substancji toksycznych.Dzięki ich pracy, kontrolowanie jakości wody stanie się łatwiejsze i dokładniejsze, co ma bezpośrednie przełożenie nie tylko na ludzkie zdrowie, lecz również na ekonomię.

W imieniu naszego partnera bardzo serdecznie zachęcamy też Państwa do zagłosowania, poprzez wysłanie wiadomości SMS, na projekt ABTOW, który zostanie dzisiaj zaprezentowany przed kapitułą konkursu „Polski Wynalazek 2014”. Ostateczną decyzję o przyznaniu tytułu podejmą widzowie podczas programu na żywo 7 kwietnia 2014 r. o godz. 20.25 w TVP1.Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Telewizja Polska S.A. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://www.tvp.pl/

Unikalność i przydatność systemu ABTOW została również doceniona przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (wyróżnienie w konkursie „Polski Produkt Przyszłości”).

 

więcej na stronie projektu:

abtow_biotechnology