Dotacje UE

Promocja projektu numer: UDA-POIG.08.02.00-24-085/12-00

CBR Glokor przeprowadziło modernizację serwerowni. W ramach przyznanej dotacji, został zakupiony nowy sprzęt komputerowy. Uruchomienie dodatkowych dwóch serwerów marki Dell z serii PowerEdge, pozwoliło uzyskać wysoką wydajność całej infrastruktury. Za magazynowanie danych, odpowiedzialna jest macierz dyskowa PowerVault z serii MD3. Szybki switch zarządzalny pozwolił skumulować część infrastruktury w tym wyjątkowym pomieszczeniu. Szafa rackowa bez problemu pomieściła cały osprzęt, a dzięki zasilaniu awaryjnym jesteśmy w stanie poradzić sobie z nieplanowanym brakiem prądu.

Dostęp do serwerowni oraz pomieszczeń pośrednich, został zabezpieczony zamkami szyfrowymi przez co znacznie podniosło się bezpieczeństwo składowanych i przetwarzanych informacji. Całodobowy monitoring tych pomieszczeń z pewnością przyczyni się do podwyższenia tego standardu.

Oczywiście nie zapomnieliśmy o stanowisku z którego administrator systemu może w sposób bezpośredni nadzorować działanie infrastruktury, a w razie konieczności podjąć niezbędną interwencję.

Numer projektu: UDA-POIG.08.02.00-24-085/12-00